روانشناسی

با ۷دلیل خیانت آقایان آشنا شوید

کار‌شناسان روابط جنسی به چند دلیل خیانت آقایان اشاره می‌کنند.
چرا آقایان خیانت می‌کنند؟ دلیل آن می‌تواند صمیمیت، کنترل یا… یا فقط اعتیاد به روابط جنسی باشد؟ کار‌شناسان روابط جنسی به چند دلیل خیانت آقایان اشاره می‌کنند.

۱. آن‌ها از صمیمیت خودداری می‌کنند.

گیل سالتز، روانپزشک و پزشک عمومی می‌گوید: «بعضی از مردان خیانت می‌کنند تا از صمیمیت واقعی اجتناب کنند. زیرا صمیمیت آن‌ها را می‌ترساند، بنابراین آن‌ها با خیانت کردن، خود را از همسر یا نامزد خود دور می‌کنند.» بدین ترتیب نیازی نیست که کاملاً به یک نفر اعتماد کنند و در نتیجه آسیب روحی نمی‌بینند. فکر آن‌ها در مورد صمیمیت و اعتماد کردن اینگونه است.

۲. آن‌ها به صمیمیت نیاز شدیدی دارند.

بر عکس مورد فوق، بعضی از مردان در جستجوی صمیمیت در خارج از رابطه خود هستند. به گفته امیلی مورس کار‌شناس روابط جنسی بعضی از زوج‌ها از هم دور می‌شوند و درباره کمبود صمیمیت در بینشان با هم حرف نمی‌زنند. وقتی این اتفاق می‌افتد، بعضی از مردان فکر می‌کنند بجای حرف زدن راحت‌تر است که خیانت کنند.

۳. آن‌ها در ماه عسل گیر کرده‌اند.

می‌دانید که منظورمان چیست – در اول کار از هم سیر نمی‌شوید. ولی پس از مدتی، همه چیز راحت‌تر به نظر می‌رسد… که این چیز بدی نیست. بعضی از مردان همیشه به دنبال آن شور و شوق و هیجان ماه عسل هستند و جای دیگری به دنبال ان می‌گردند.

۴. آن‌ها می‌خواهند کنترل در دست خودشان باشد.

دکتر سالتز می‌گوید بعضی از مردان وفادار نیستند چون می‌خواهند در رابطه‌ای که دارند کنترل و قدرت دست خودشان باشند و خیانت کردن توپ را در زمین آن‌ها نگه می‌دارد.

۵. آن‌ها اراده ندارند.

مورس می‌گوید که بعضی از مردان خیلی ضعیف‌اند. آن‌ها مرتکب رابطه جنسی دیگری می‌شوند فقط بدین علت که فرصتش پیش آمد و آنقدر قوی نبودند که به این فرصت جواب منفی بدهند. درست مثل شانه خالی کردن از تعهد است.
۶. تا بحال گیر نیفتاده‌اند.

به گفته دکتر سالتز، همه خیانتکاران خیانت خود را تکرار نمی‌کنند، ولی شاید هم بتوانند این کار را بکنند – به خصوص اگر تا بحال به این فکر نکرده باشند که اصلاً چرا این کار را کرده‌اند یا اگر اصلاً دیگران برایشان اهمیتی نداشته باشند و فقط به خودشان فکر کنند.

۷. آن‌ها به دنبال تنوع هستند.

این نکته را هم به یاد داشته باشید: بعضی از مرد‌ها خیانت می‌کنند حتی اگر زنی که با او هستند را بسیار دوست داشته باشند. مورس می‌گوید: «مرد‌ها به خیانت خود اعتراف می‌کنند زیرا به تنوع نیاز شدیدی دارند. ولی علیرغم خوشبختی فراواان در رابطه کنونی، خیانت می‌کنند.»… بله، این مضحک و غیرقابل قبول است.

درباره نویسنده

پیام

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

مطالب پیشنهادی

تبلیغات