دسرو مربا و بستنی

تارت موس ریواس و توت‌فرنگی

مواد لازم رولت دورنگ:
آرد ۱ پیمانه، ۱۲۵ گرم
بیکینگ‌پودر ۱ قاشق چایخوری
شکر ۱ پیمانه، ۲۲۵ گرم
تخم‌مرغ ۴ عدد
روغن‌مایع ۲ قاشق سوپخوری
وانیل یک‌چهارم قاشق چایخوری
رنگ‌خوراکی ۲ قطره
مواد میانی:
ریواس ۴۰۰ گرم
شکر یک‌و نیم پیمانه،۳۳۷ گرم
آب ۲ پیمانه
توت‌فرنگی ۲۵۰ گرم
زرده تخم‌مرغ ۳ عدد
خامه ۲۵۰ گرم
شکلات سفید شیری ۱۵۰ گرم
ژلاتین یک‌و نیم قاشق سوپخوری
پودر ژله توت‌فرنگی ۱ بسته
طرز تهیه:
۱ـ آرد و بیکینگ‌پودر را ۲ بار با هم الک کرده و کنار بگذارید. ۲ـ زرده و سفیده تخم‌مرغ‌ها را از هم جدا کنید. سفیده‌ها را با همزن برقی بزنید تا کف کند. یک چهارم پیمانه شکر را اضافه کرده همچنان به زدن ادامه دهید تا کاملاً سفید و برفی شود، سپس زرده‌های تخم‌مرغ و روغن‌مایع و وانیل را اضافه کنید و با دور کند همزن بزنید تا مایه صاف و یک‌دست شود. ۳ـ بعد آرد الک شده را اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی مایه را هم بزنید تا کاملاً صاف و یک‌دست شود. مایه را به دو قسمت تقسیم کرده و به یک قسمت آن رنگ خوراکی سبز یا قرمز اضافه کرده و به آرامی مخلوط کنید تا مایه رنگ بگیرد. دو مایه را در دو کیسه جداگانه با قیف ساده بریزید.۴ـ در سینی فر کاغذ انداخته و آن را چرب و آردپاشی کنید. به صورت نواری از کناره سینی یک ردیف مایه ساده و یک ردیف مایه رنگی بریزید تا تمام سینی پر شود. سینی را در فر با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد مدت ۱۰ الی ۱۲ دقیقه قرار دهید. بعد از سرد شدن آن را از کاغذ جدا کرده و به اندازه ارتفاع قالب ببرید. ابتدا دیواره قالب و بعد کف قالب را با رولت پخته شده پوشانده و بعد با مایه پر کنید.
طرز تهیه مواد میانی:
۱ـ ریواس را شسته و خرد ، سپس با شکر و ۱ پیمانه آب آن را بپزید، تا حدی که نرم شود و شربت کمی قوام بیاید. (یعنی یک‌چهارم آب تبخیر شود) ریواس را کنار بگذارید کنار تا خنک شود، سپس همراه توت‌فرنگی تازه آن را پوره کنید. ۲ـ زرده‌های تخم‌مرغ را با همزن برقی بزنید تا سفید شود، سپس شربت داغ ریواس را به زرده‌ها اضافه کرده و همچنان بزنید تا کاملاً کرمی غلیظ به دست آید. خامه را هم به کرم اضافه کنید تا مایه صاف و یک دست شود. ۳ـ شکلات و ژلاتین را به طریق بن‌ماری (حرارت غیرمستقیم) آب کنید و به ریواس و توت‌فرنگی پوره شده اضافه کرده و با لیسک مایه را یک‌دست کنید. مایه ریواس و زرده‌ها و خامه را با هم مخلوط کرده و در قالب بریزید و یکی‌دوساعت در یخچال بگذارید. بعد ژله نیمه آماده را روی آن ریخته و در یخچال بگذارید تا کاملاً خودش را بگیرد. به دلخواه با خامه و ریواس و توت‌فرنگی تزیین و سرو کنید.
پودر ژله را در ظرفی ریخته و یک‌دوم پیمانه آب‌جوش روی آن ریخته و با قاشق بزنید تا کاملاً حل شود، سپس یک‌دوم پیمانه آب‌یخ اضافه کرده و در جای خنک قرار دهید. تا کمی خودش را بگیرد.

درباره نویسنده

پیام

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

مطالب پیشنهادی

تبلیغات