خوراک ساده

دلمه برگ کلم

دلمه برگ کلم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مواد لازم: (برای ۴ نفر)
کلم متوسط= ۲عدد
گوشت چرخکرده=۶۰۰ گرم
برنج= یک پیمانه
لپه= یک پیمانه
سبزیجات معطر شوید مرزه نعنا ترخون
پیاز=۲ عدد متوسط
گوجه فرنگی= ۵ عدد
رب گوجه فرنگی= به مقدار لازم
فلفل دلمه از هر رنگ نصف آن
طرز تهیه:
ابتدا ظرف بزگی رو آب کرده و روی حرارت گاز قرار دهید و کلمها رو یکی یکی در آن قرار دهید تا زمانی که برگ آن نرم و قابل جدا کردن از کلم باشنددقت کنید خیلی نجوشند همینکه برگ کلمها نرم باشند و بتوان مواد را داخل آن گذاشت کافی می باشد.
از طرف دیگر یکی از پیاز ها را خرد کنید وسرخ کنید بعد گوشت چرخکرده را به آن اضافه کنید لپه و برنج را در ظرفی جداگانه هر کدام را بجوشانید که نرم شوند.
سپس ابکشی کنید وقتی محتوی گوشت چرخکرده را خوب تف دادید لیه و برنج که قبلا ابکشی کردید به آن اضافه کنید حرارت را کم کنید و نمک و فلفل و ادویه جات مورد نظر را اضافه کنید.
سبزیجات معطر را تمیز کنید بشورید و آنها را خرد کنید جدا گانه تف دهید و به مواد داخل تابه اضافه کنید و خوب هم بزنید بررسی کنید مزه مواد را اگر حس کردید چیزی کم دارد مثلا ادویه و یا فلفل و یا نمک به آن اضافه کنید در ضمن فلفل دلمه ها را خیلی ریز خرد کنید و اگر دوست نداشتید میتوانید اصلا در موادتون نریزید.
برگها را باز کنید و محتوی دلمه را به اندازه یک قاشق در برگها بپچید قبل از قرار دادن در قابلمه و یا ظرف مورد نظرتان چند برگ همراه کمی روغن به ته ظرف مورد نظر بگذارید و دلمه ها را با دقت بپیچید و در ظرفتان بگذارید از طرف دیگر قبل از قرار دادن روی حرارت کمی سس درست کنید به اینترتیب که:
پیاز داغ به همراه گوجه خرد کرده نمک و فلفل و ادویه و کمی رب گوجه بگذارید کمی بپزد و روی محتوی دلمه بریزید با کمی روغن زیتون و حرارت گاز را روشن کنید ظرف محتوی دلمه را روی آن قرار دهید تا ۴۰ دقیقه با حرارت ملایم بگذارید دلمه ها بپزند.
یاد آوری:
میتوانید به مواد سس کمی زعفران برای خوشرنگ شدن اضافه کنید.

درباره نویسنده

پیمان

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

مطالب پیشنهادی

تبلیغات