داستان کوتاه وخواندنی

راز زندگی رفتگری ثروتمند در چین (+عکس)

رفتگرها در هر کجای دنیا از جمله قشر زحمتکش جامعه هستند و کاری که انجام می‌دهند در اصل یکی از سخت‌ترین و البته مهمترین کارهای شهرداری است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران، رفتگران چینی از جمله افرادی هستند که حقوق زیادی دریافت نمی‌کنند و در کل به عنوان بخش ضعیف جامعه شناخته می‌شوند اما در یکی از شهرهای چین یک رفتگر میلیونر نیز وجود دارد.

«یو یوژن» در دهه ۸۰ میلادی یک کشاورز ساده بود که سبزیجات مختلف برداشت می‌کرد، ولی بعد از سال‌ها تلاش توانست یک خانه سه طبقه در روستا برای خودش بسازد.

او بعد از مدتی اتاق‌های خانه‌اش را به مسافرانی که مکانی برای اقامت نداشتند با قیمت‌های پایین اجاره می‌داد و با پول این اجاره‌ها توانست خانه‌های دیگری نیز بسازد. پس از چند سال او توانست در روستا ۳ اپارتمان ۵ طبقه درست کند که همه آنها تقریبا پر بود.

این مسئله باعث شد که پول خوبی گیر خانواده‌اش بیاید و وضع مالی آنها رو به بهبودی رفت تا اینکه این روزها به یکی از میلیونرهای چین تبدیل شده اند.رفتگر

او البته در سال ۱۹۹۸ برای اینکه فرزندانش شروع به خرج این پول‌ها در راه‌های خلاف نشوند، تصمیم گرفت به یک الگوی مناسب برای آنها تبدیل شود از همین رو برای استخدام در شهرداری اقدام کرد.

از آن سال تا به حال او در شهرداری شهر «Huojiawan» کار می‌کند و مجبور است روزانه یک خیابان ۳ کیلومتری را کاملا تمیز کند. او مجبور است از ساعت ۳ صبح به مدت ۶ ساعت کار کند.

او که هدف خود را تبدیل شدن به یک الگوی خوب برای فرزندانش می‌داند این روزها از این شغل خود بسیار لذت می‌برد و کمک به مردم را یک افتخار بزرگ برای خودش می‌داند.رفتگر.jpg1

 

درباره نویسنده

پیمان

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

مطالب پیشنهادی

تبلیغات