نوشیدنی ها

شکلات گلاسه

gelase

شیر                                        یک پیمانه

پودر کاکائو         یک الی دو قاشق سوپخوری

بستنی        چهار اسکوپ (۲۰۰ گرم)

شکر                                 دو قاشق سوپخوری

طرز تهیه

شیر را گرم کرده و با پودر کاکائو مخلوط می‌کنیم. پس از مخلوط کردن شکر را به آن افزوده، وقتی شکر و کاکائو در شیر حل شدند آن را از روی حرارت برمی‌داریم و می‌گذاریم خنک شوند، بعد در یخچال می‌گذاریم تا کاملا سرد شود. بستنی را در لیوانی که قبلا با سس شکلات دیواره آن را تزیین کرده‌ایم، می‌ریزیم و محلول شیر و کاکائو را به آن اضافه کرده و روی آن را با ترافل‌های رنگی یا شکلاتی تزیین می‌کنیم.

نکــته:

می‌توانید شکر را اضافه نکنید، زیرا بستنی شیرینی لازم را دارد.

به جای شیر و پودر کاکائو می‌توانید از شیر کاکائو آماده استفاده کنید.

بستنی بهتر است کاکائویی یا شکلاتی باشد.

طرز تهیه شکر رنگی برای لبه لیوان

مقداری شکر را در ماهی‌تابه ریخته، به آن رنگ ژلاتینی (نه رنگ مایع) اضافه کرده و با کمک دست (حتما دستکش داشته باشید) رنگ را به خورد شکر می‌دهیم تا تمام شکر رنگی شود. این کار را با حوصله انجام می‌دهیم چون شکر کمی خیس شده، آن را روی حرارت خیلی کم قرار می‌دهیم، ضمن این که مدام ماهی‌تابه را تکان می‌دهیم. وقتی ذرات شکر در ماهی‌تابه به راحتی تکان خورد، از روی حرارت برداشته و در هوای آزاد قرار می‌دهیم تا کاملا خنک و خشک شود، سپس آن را در شیشه‌های در بسته می‌ریزیم و برای تزیین نگهداری می‌کنیم. می‌توانیم رنگ‌های مختلف از این شکر را آماده کنیم.

برای تزیین لیوان به این روش عمل می‌کنیم که با یک نصفه لیموترش به لبه لیوان مالیده، لبه لیوان را در شکر رنگی فرو می‌بریم. با این روش لبه لیوان با شکر رنگی تزیین می‌شود. (بهتر است شکر رنگی را در سطح صافی مثل بشقاب ریخته، بعد لبه لیوان را در آن فرو کنید) لیمو باعث می‌شود ذرات شکر بهتر به آن بچسبند.

درباره نویسنده

پیام

یک دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

مطالب پیشنهادی

تبلیغات