زناشویی و ازدواج

هفت تیپ آقایانی که خانم ها نمی توانند از آنان دوری کنند

ازدواج یکی از مهم‌ترین مسائل زندگی است که در پیشرفت، کمال و سعادتمندی انسان، نقش اساسی دارد و طبیعی است هر جوانی که در آستانه‌ی ازدواج قرار دارد، همواره به فکر این مسئله‌ی مهم و انتخاب شریک مناسب زندگی خود ‌باشد.
بنابراین با ورود به دوران ازدواج، باید به آن اندیشید و به معیارهای صحیح انتخاب همسر توجه کرد و به این ترتیب به این اندیشه‌ها جهت داد تا به انحراف نگراید.
به همین دلیل فرهنگ‌سازی در زمینه‌ی ازدواج و مسائل خانوادگی در جامعه و بالا بردن سطح آگاهی‌ قشر جوان در این خصوص امری ضروری است ؛قبل از هر چیز معیارهای صحیح در این زمینه شناخت کافی پیدا می کنیم.

معیارها و ملاک‌هایی که در انتخاب همسر باید در نظر گرفته شوند، بر دو نوع هستند، اول معیارهایی که به عنوان رکن مهم و اساسی برای تشکیل یک زندگی موفق لازم‌اند و دوم، معیارهایی که شرط کمال هستند و برای بهتر و کامل‌تر شدن زندگی و سوق دادن خانواده به سمت کامیابی و سعادتمندی ضروری‌اند.

معیارهای دسته‌ی اول عبارتند از:

۱- رسیدن به بلوغ فکری، اجتماعی، دینی، روانی و جسمی

هنگامی که فرد قصد ازدواج و تشکیل خانواده را دارد، باید ابتدا خود را ارزیابی کند و در صورت رسیدن به بلوغ فکری و اجتماعی و پیدا کردن احساس مسئولیت‌پذیری اقدام به ازدواج نماید.
۲- تدین و دین‌دار بودن فرد و توجه به مسائل اعتقادی

در این خصوص فرد باید به مسائل اعتقادی و دینی پایبند باشد. زیرا به شخصی که به دین به عنوان اساسی‌ترین مسئله‌ی زندگی، پایبند نباشد، نمی‌توان اعتماد کرد و هیچ تضمینی وجود ندارد که این فرد به رعایت حقوق همسر و زندگی مشترک پایبند باشد. بنابراین دو طرف باید شناخت کافی از اعتقادات و نوع جهان‌بینی یکدیگر داشته باشند. زیرا تفاوت در جهان‌بینی افراد منجر به ایجاد اختلاف بین آنها می‌شود.
۳- مدیریت برای حل مسئله

در این زمینه اگر طرفین انعطاف‌پذیری نداشته باشند و از مشکلات فرار کنند، نه تنها مشکلی حل نخواهد شد، بلکه دامنه‌ی اختلافات نیز وسیع‌تر می‌شود.
۴- سن ازدواج

یکی دیگر از ملاک‌هایی که حتماً باید مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرد، سن ازدواج و تفاوت سن افراد است که در این زمینه برای دختران حداقل سن ازدواج ۲۱ سال و برای پسران حداقل ۲۳ سال پیشنهاد شده است. ضمن اینکه ترجیحاً پسر باید از دختر بزرگ‌تر باشد و نیز اختلاف سنی دختر و پسر از هفت سال و در موارد استثنا از ۱۰ سال بیشتر نباشد.

۵- شرافت و اصالت خانوادگی

در این مورد منظور نجابت و پاکی خانواده است. زیرا هر فرد شاخه‌ای از خانواده‌ای است که در آن رشد کرده و تکامل یافته و صفات اخلاقی، روحی، عقلی و جسمی آن خانواده از راه وراثت، محیط و عادات به این فرد منتقل شده است.

۶- تناسب، همتایی و هم کفو بودن

این موارد از حساس‌ترین نکاتی هستند که باید در انتخاب همسر مورد توجه قرار گیرند. این همتایی و تناسب از نظر و جنبه‌های مختلف مانند میزان پایبندی به مسائل شرعی، همتایی و هماهنگی فرهنگی و فکری، همتایی اخلاقی و پایبندی به آداب اخلاقی و هم کفو بودن از نظر فرهنگ و تحصیلات علمی است.

یـا تـا به حال فکر کرده اید که چرا همیشه بعضی از مردها در ارتـبـاطات خود با خانم‌ها از سایرین موفق تر هستـند؟ گــروه خاصی از مردها وجود دارند که خانم‌ها به هیچ وجه نمی‌تـوانند از آنها اجتناب کنند و این امر هیچ ارتباطی به چهره‌های زیبا و یا تناسب اندام آنها ندارد.
حقیقت این است که خانم ها به گروه ویژه ای از خصوصیات اخلاقی مردها علاقمند هستند و طبیعتا بـه سـمت کسانی کشیده می‌شوند که آن ویژگی‌ها را دارا باشند.

در اینجا هفت مورد از این ویژگی‌های “ایده آلیستی” و توضیح آنکه چرا خانم‌ها عاشق این خصوصیات هستند را برای شما ذکر می‌کنیم. البته نباید خود را به یکباره تغییر دهید و  شخصیت خود را به طور کامل عوض کنید. شاید برخی از این صفات مناسب حال شما نباشند، توجه داشته باشید که خانم‌ها به سادگی متوجه تناقض موجود در شما خواهند شد.

از بین تمام ویژگی‌ها چند موردی را که بیشتر با شما سازگاری دارد، انتخاب کنید و سعی کنید هر یک از آنها را در وجود خود پرورش دهید. شاید در حال حاضر هم بعضی از آنها در وجود شما یافت شود اما با نگاه کوتاهی که به نوشته های زیر می‌اندازید متوجه خواهید شد که خانم‌ها به دنبال چه چیزی در شما هستند. این امر موفقیت شما را تضمین خواهد کرد.

۱٫ مرد رمانتیک آقایی که به عشق کلاسیک اعتقاد داشته باشد، دائما برای همسرش گل و شکلات بخرد، بر سر میز شام شمع روشن کند، برای اینکه نشان دهد به یاد اوست با وی تماس تلفنی بگیرد، به چشمان بانوی خود خیره شود و احساسات قلبی خود را به بیرون بریزد.
چرا این مرد غیر قابل اجتناب است؟ خانم‌ها نیاز دارند که مورد احترام قرار گیرند و یک مرد رمانتیک این نیاز زن‌ها را برآورده می‌سازد. این مرد با ژست‌های رمانتیکی که به خود می‌گیرد به خانمش نشان می‌دهد که دوستش دارد، و در مقابل خانم نیز برای تلافی گرایشات رمانتیک خودش را در طبق اخلاص قرار می‌دهد.

۲٫ مرد با اعتماد به نفس او کاملا مطمئن است و به خود اعتماد کامل دارد، مردم او را به عنوان یک فرد مثبت می‌شناسند و تجلی قدرت و اراده است (البته توجه داشته باشید که مردهای خودبین و از خود راضی شامل این گروه نمی‌شوند) به ارتباط خانم‌ها با سایر مردها حسادت نمی‌ورزند و اصلا احساس نمی‌کنند که ممکن است به وسیله دوستان مذکر و یا همکاران خانم تهدید شوند. چرا این مرد غیر قابل اجتناب است؟
زن‌ها جذب مردهای مطمئن می‌شوند. اگر خود را بزرگ تصور کنید بدون شک چنین تصوری در فرد مقابل نیز ایجاد خواهد شد. یک مرد با اعتماد به نفس به دنبال تایید و تمجید خانم‌ها نیست و همین امر باعث می‌شود که بیشتر مورد توجه آنها قرار بگیرد.

۳٫ مرد هنرمند یک مرد هنرمند خودجوش که در وضعیت امروزی زندگی می‌کند و برای اظهار عشق و علاقه اغلب از خلاقیت خود استفاده می‌کند مثلا برای خانم شعر می‌سراید و یا یک نقاشی زیبا می‌کشد. چرا این مرد غیر قابل اجتناب است؟
تمام زن‌ها دوست دارند احساس کنند که خاص و بی همتا هستند و چه راهی بهتر از اینکه شما او را الهه و منبع الهام خود قرار دهید. او شیفته ذهن خلاق مردهای هنرمند است خصوصا هنگامیکه او را نیز با هنرشان در می‌آمیزند.

۴٫ مرد خارجی این مرد از یکی از کشور‌های دور دست خارجی می‌آید و دارای لهجه شیرینی است. او دید متفاوتی نسبت به دنیا دارد. روابط اجتماعی و رفتارهای روزمره اش اندکی عجیب و غریب به نظر می‌رسند اما با وجود همه این حرف‌ها باز هم به دل می‌نشیند و بسیار جذاب است.
البته برای اینکه جزء این دسته محسوب شوید حتما لازم نیست که خارجی باشید بلکه اگر با چند زبان مختلف آشنایی داشته باشید و زیاد سفر کنید همان مقدار محبوبیتی را که یک خارجی می‌گیرد می‌توانید به خود اختصاص دهید. چرا این مرد غیر قابل اجتناب است؟

جاذبه و گیرایی، جاذبه و گیرایی، جاذبه و گیرایی. هیچ چیز دیگری را نمی توان در این مورد ذکر کرد. تنها راز، گفتن جمله ای با لهجه ای زیبا است که خانم‌ها را جذب می‌کند و مرد مورد نظر را برای او دلکش و فریبنده می‌سازد و اغلب نیز خانم‌هایی این مرد‌ها را انتخاب می‌کنند که در مورد دنیا کنجکاو هستند. البته تمام جاذبه‌های دنیا در مقابل قرار گذاشتن با یک چنین مردی هیچ است.

۵٫ مرد آزاد و رها (به آنها پسرهای شر هم گفته می‌شود) این دسته از مردها از قید و بندها آزاد هستند و اجازه می‌دهند که باد آنها را به هر کجا که می‌خواهد ببرد که معمولا هم به مکان‌های جالب و سرگرم کننده ای کشیده می‌شوند. او موتورسواری می‌کند، از کار خود می‌زند تا با شما در کوچه‌ها پرسه بزند، نگران آینده نیست و به پیش روی خود چشم دوخته است.
چرا این مرد غیر قابل اجتناب است؟ تمام خانم‌ها تا حدی خواستار یاغی گری و سرکشی هستند (البته در حد معقول) او عاشق آزادی و رهایی این مرد می‌شود و آرزو می‌کند که روزی خودش هم بتواند این طور باشد. روح سرکش این مرد شادابی و جوانی را به رابطه شان اضافه می‌کند و خانم هم همیشه در تلاش برای رام کردن اوست- هر چند می‌داند که هیچ گاه واقعا موفق نخواهد شد.

۶٫ مرد زیرک و بامزه صحبت‌های این مرد انسان را به وجد می‌آورد او تنها مردی است که به حرف‌های شما نیز گوش می‌دهد. این مرد باعث می‌شود که خانمش بخندد و با احساس شوخ طبعی و بذله گویی خود برای او شادی به بار می‌آورد. او برای جذب خانم‌ها از سیاست خنداندن و سرگرم کردن استفاده می‌کند.
این مرد می‌تواند ساعت‌های متمادی با خانمش گفتگو کند بدون اینکه او را خسته و کسل کند. چرا این مرد غیر قابل اجتناب است؟ با گذشت زمان موهای شما شروع به ریزش می‌کنند و عضلات محکم بدنتان نرم می‌شوند اما اگر بتوانید او را همچنان سرگرم نگه دارید برنده میدان خواهید بود. گفتگو و تبادل نظر عامل مهمی در ادامه ارتباط است، اگر به او نشان دهید که دارای این ویژگی می‌باشید او خیلی سریع به دام شما اسیر می‌شود.

۷٫ مرد با ملاحظه او مردی است که در ماشین را باز می‌کند، صندلی را برای او بیرون می‌کشد، پول شام را حساب می‌کند، مطمئن می‌شود که خانم حتما دسر خود را سفارش دهد و همیشه با یک بیان
منطقی و مودبانه برای بیرون رفتن از او در خواست می‌کند، هنگام بازگشت او را تا درب منزل همراهی می‌کند، برای احساسات او ارزش قائل است و می‌داند که چه موقع برای رفتن به منزل آمادگی دارد. چرا این مرد غیر قابل اجتناب است؟

غافلگیر شدید؟ احتمالا فکر نمی‌کردید که یک مرد خوب و با فکر مورد توجه خانم‌ها قرار بگیرد. زمانیکه زن‌ها مردهای بد و بی ادب و شرور و کسانیکه به خود زحمت تلفن زدن را هم نمی‌دهند و بسیار بی توجه هستند را ملاقات می‌کنند، مجددا اولویت‌های خود را از نو می‌چینند.
البته خانم‌ها نیازمند رشد عقلی و بلوغ فکری هستند تا بتوانند به این نتیجه دست پیدا کنند. اما بالاخره تمام دخترخانم‌ها متوجه می‌شوند که مردی را باید انتخاب کنند که با آنها در طول یک رابطه دراز مدت خوب رفتار کند.

نکته قابل توجه : در اعمال هیچ کدام از خصوصیات اخلاقی مذکور زیاده روی به خرج ندهید و سعی نکنید که خود را فردی که نیستید جلوه دهید زیرا برای خانم‌ها این امر خیلی سریع آشکار می‌شود. رمز موفقیت شما در این است که دلیل علاقه خانم‌ها به هر یک از ویژگی‌های بالا را به خاطر بسپارید و بدانید که از چه تیپ مردهایی قدردانی می‌کنند و بعد همه آنها را با هم مخلوط کنید و ببینید کدامیک از آنها برای شما مناسب تر هستند تا خانم‌ها به دلیل خصوصیات بدیع و نوظهورتان شما را مورد محبت و علاقه خود قرار دهند.

درباره نویسنده

پیام

اضافه کردن دیدگاه

برای ارسال نظر اینجا کلیک کنید

تبلیغات

مطالب پیشنهادی

تبلیغات